Başakşehir Dış Cephe 0541 920 97 94

Başakşehir Dış Cephe Boyama&Tadilat Tel: 05419209794 & 05424842086

Başakşehir Dış Cephe Olarak Yaptığımız İşin Genel Aşamaları

  • Başakşehir Dış Cephe Boyamadan Önce:

Dış cephe boya uygulamalarında en önemli nokta yüzeydeki bozuklukların ve pisliklerin giderilmesidir. En çok rastlanan problem duvarlardaki çatlaklardır. Derin çatlaklar açılmalı ve file koyularak tekrar onarılmalıdır. Bütün borular pas ve sızıntı kontrolünden geçirilmelidir. Herhangi bir bozukluğa rastlanırsa onarılmalıdır.
Çatılara daha fazla özen gösterilmelidir. Çatıdaki düzgün nem ve su yalıtımı duvarlardaki boyanın performansını da artıracaktır. Özellikle balkon ve teras giderleri çok iyi kontrolden geçirilmelidir. Boya genellikle dışarıdan gelebilecek su ve neme dayanıklı içeriden gelenlere ise dayanıksızdır. Ayrıca pencere denizliklerinin altında mutlaka damlalık olmalıdır. Bina çevresinde tretuvar olmalı ve su basman kotuna kadar su ve nem yalıtımı yapılmalıdır.

 

  • Başakşehir Dış Cephe Yüzey Hazırlığı:

Yeni sıva uygulanmış yüzeyler boyanmadan önce en az 28 gün kurumaya bırakılmalıdır. Boyanın daha uzun zaman dayanması isteniyorsa, uygulanmadan önce yüzeyin tozdan, kirden ve yağdan arındırılmış olmasına dikkat edilmelidir. Eğer yüzeyde mantar ya da küf oluşumu varsa, fırçalanarak iyice temizlenmeli ve sonra temiz suyla yıkanmalıdır. Su birikme ihtimalinin fazla olduğu yatay yüzeylerde mutlaka su yalıtımı yapılmalıdır. Daha önceki kaplamasından
dolayı parlak olan yüzeyler zımparalanarak daha mat hale getirilmelidir. Bu yüzeyle boya arasında daha iyi yapışma sağlayacaktır. Beton yüzeyler düzeltilip yıkanarak temizlenmeli ve kurumaya bırakılmalıdır. Boyamadan önce yüzeyde tebeşirlenme olmadığından emin olunmalıdır. Yağmur altında boya uygulanmamalıdır. Eğer böyle bir durumla karşılaşılırsa, yüzeyin güneşte 2-3 gün kuruması beklenip boyaya ondan sonra başlanmalıdır.

  • Başakşehir Dış Cephe Boyama:

Dış cephede astar uygulaması çok önemlidir. Yeni sıvalı yüzeylerde tek kat olarak Kardelen Silikonlu veya Akrilik dış cephe astarı kullanılmalıdır. Burada amaç kesinlikle duvarı beyazlatmak değil sıva ile boya arasına mukavemeti güçlü bir arakat oluşturmaktır. Eski boyalı yüzeylerde Kardelen Şeffaf izolak astar kullanılması fazla film kalınlığı oluşturmamak adına daha uygun olacaktır. Astar ile eski boyalı yüzeylerde bulunan toz, sis, eksoz dumanı vs. gibi hareketli nesneler, izolak astar ile duvara yapıştırılıp boya ile arasında film oluşturacaktır.
Astar uygulamasından en az 8 saat sonra son kat boya uygulamasına geçilmelidir. Son kat boyalar en az İki kat olarak uygulanmalıdır. Kat uygulamaları arasında 4 saatlik bir ara vermek gereklidir. Yatay yüzeyler için üçüncü bir katın daha uygulanması tavsiye edilmektedir. Özellikle açık alanlarda yapılan uygulamalarda havanın +5 ºC ile 30 ºC arasında
olması, yağışsız ve rüzgarsız olması gerekmektedir. Kapalı alanlarda ise ortamın durumu, boyanın daha geç veya erken kurumasına neden olabilir. Dış cephe boyamak için en uygun dönem eylül ve ekim aylarıdır.

 

  • İş Alanlarımız:

Beylikdüzü Boyacınız olarak, tadilat alanında hemen hemen her alanında çalışmalar yapmakta olup genel bir kategorize yaparsak;

Bölme Duvar, Ofis Bölmeleri, Salon Bölmesi, Mekanda Yeni Ofis. Metal Tavan, Tavan Boyama, İşyeri Tavan, İşyeri Metal Tavan, Banyo Tavan, Mutfak Tavan. İşyeri, Eğitim Kurumu, Kamu Kurumları, Villla, Apartman, Daire, Salon, Cafe vb. Mekan Alçıpanları. Duvar Giydirme, Duvar Alçı Saten, Sıva Alçı, Boya Badana, Stronpiyer, Kartonpiyer yapımı. Komple Tadilat, İç ve Dış Boyama, Mekan Komple Tadilat, Zemin düzenlemesi, Zemin Parke, Zemin Seramik, Pencere ve Kapı Değişimi, Elektrik Tesisatı, Su ve Kombi Tesisatı, Taş Duvar, Klima Bağlama…Gibi birçok alanda çalışmaktayız.